четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 17
home Хроника

Пожар во Чаир: Гореше кров од зграда во близина на стадионот

Пожар во Чаир: Гореше кров од зграда во близина на стадионот

Пожар избувнал на кровна конструкција од зграда која се наоѓа во близина на стадионот во Чаир.

На терен се испратени четири противпожарни возила на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје.

Оттаму за МИА изјавија дека пожарот е под контрола и оти нема опасност од проширување.

Qatar 2022