петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Пожар во Брезница: Зафатена поголема површина на борова шума

Пожар во Брезница: Зафатена поголема површина на борова шума

Вчера во 16,00 часот било пријавено дека во атарот на село Брезница- Македонски Брод избувнал пожар од кој била зафатена поголема површина на борова шума.

Известен е Центарот за управување со кризи и се превземаат мерки за гаснење на пожарот.

Коронавирус