четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 73
home Хроника

Пожар во близина патарина Петровец

Пожар во близина патарина Петровец

На 23.09.2018 година во 14,45 часот било пријавено дека на влез во Скопје, после патарина „Петровец“ избувнал пожар во кој била опожарена сува трева. Во 15,35 часот од страна на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат.