среда, 18. мај 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Пожар во близина на стадионот во Могила

Пожар во близина на стадионот во Могила

Пожар од засега непознати причини избувнал пред два дена околу 21:45 часот во село Могила-Битола, на местото викано „Пречистителна станица“ во близина на стадионот „Димче Могилче“.

-Од засега непознати причини настанал пожар во кој биле изгорени 800 бали слама, сопственост на општина Могила. Пожарот е изгаснат од екипа на Територијална против пожарна единица. Од пожарот е причинета е материјална штета од околу 61.000 денари, информираат од полицијата.

Полициски екипи извршиле увид.

 

Коронавирус