понеделник, 27. јануари 2020. Вести денес: 161
home Хроника

Пожар во близина на скопското село Љубин кај Сарај

Пожар во близина на скопското село Љубин кај Сарај

Пред неколку минути избувна пожар во селото Љубин во општина Сарај. Веста за Алсат ја потврди пожарникарот, Владимир Симоновски, кој заминал на местото на настанот.

Во моментов на теренот се интервенира со три противпожарни екипи кои се обидуваат да го локализираат огнот и да спречат негово проширување до населбите и куќите.