сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 49
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Пожар во близина на гробиштата во Визбегово

Пожар во близина на гробиштата во Визбегово

Во СВР Скопје вчера во 13.16 часот било пријавено дека во с.Визбегово, скопско, во близина на гробиштата, настанал пожар, при што била опожарена нискостеблеста шума и сува трева.

Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат во 16.00 часот од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

Парламентарни избори 2020