четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Пожар во автобус на ЈСП

Пожар во автобус на ЈСП

На 10.08.2021 во 13:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница на бул.„Кочо Рацин“ со ул.„11 Октомври“ во Скопје настанал пожар во автобус на ЈСП во движење.

Пожарот бил изгаснат, повредени лица нема, а увид извршила екипа на СВР Скопје.

Локални избори 2021