среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Пожар во атерот на село Звегор

Пожар во атерот на село Звегор

Во текот на вчерашниот ден во 12:30 часот било пријавено дека во Делчево, атар на с.Звегор, избувнал пожар  на површина од околу два до три хектари, при што изгорела сува трева и насад со сливи, информираат од МВР.

Од страна на Територијалната противпожарна заштита Делчево во 14,25 часот пожарот бил изгаснат. Увид на местото на настанот ќе се врши во текот на денешниот ден.

Коронавирус