вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 141
home Хроника

Пожар во Арачиново

Пожар во Арачиново

На 23.10.2020 во 18,45 часот било пријавено дека во с.Арачиново-скопско, настанал пожар во куќа сопственост на З.Р.(58), информира МВР.

Од пожарот била зафатена и куќата на З.Ќ.(56).

Пожарот бил изгаснат од Бригадата за противпожарна заштита и повредени лица нема.

Коронавирус