четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 77
home Хроника

Пожар во Амдипашината џамија во Скопје

Пожар во Амдипашината џамија во Скопје

Вчера во 16:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во кругот на Амдипашина џамија на ул. „Шуто Оризари“ во Скопје настанал пожар, при што изгорела помошна просторија. Како што информира МВР, од екипа на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.

Коронавирус