недела, 28. мај 2023. Вести денес: 87
home Хроника

Пожар утрово избувна во стан во Скопје- повреден пожарникар

Пожар утрово избувна во стан во Скопје- повреден пожарникар

Во Единицата за информации и команда Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ утринава во 3:55 часот било пријавено дека кај нив бил донесен Б.М.-пожарникар во Бригадата за противпожарната заштита Скопје, кој бил повреден при гаснење на пожар во стан од станбена зграда на ул. „Христијан Тодоровски Карпош“.

Пожарот бил изгаснат.

Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.