понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 90
home Хроника

Пожар покрај брегот на Охридското Езеро- еве што било опожарено

Пожар покрај брегот на Охридското Езеро- еве што било опожарено

На 13.01.2022 во 13.20 часот било пријавено дека на потегот помеѓу Струга и с.Калишта настанал пожар покрај брегот на Охридското Езеро, при што била опожарена трска со површина од околу 10.000 м2, сопственост на Македонија.

Од страна на Територијалната противпожарна единица Струга пожарот бил изгаснат.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Струга.

Коронавирус