вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 129
home Хроника

Пожар пеплоса куќа во Ресен

Пожар пеплоса куќа во Ресен

Пожар настанал во куќата сопственост на В.Т. синоќа на улицата „Кузман Јосифовски“ во Ресен.

-Во пожарот куќата целосно изгорела. Во 03.00 часот пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Ресен, информираат од полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Коронавирус