вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 85
home Хроника

Пожар пеплоса цела куќа во Скопје

Пожар пеплоса цела куќа во Скопје

Во СВР Скопје вчера околу 23.00 часот било пријавено дека на ул.„Црногорска“ во Скопје настанал пожар во куќа сопственост на Н.Н.(59).

Во пожарот куќата целосно изгорела, а повредени лица нема.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус