четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 131
Во живо

Народот против загадувањето на воздухот, протести организирани од ВМРО-ДПМНЕ во 19 часот

home Хроника

Пожар настанал кај Езеро Треска

Пожар настанал кај Езеро Треска

Вчера околу 20,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека кај Езеро Треска настанал пожар, каде била опожарена сува трева.

Од противпожарната единица од Скопје пожарот е изгаснат.

Коронавирус