сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 63
home Хроника

Пожар на Водно- при увидот пронајдени саксии со канабис

Пожар на Водно- при увидот пронајдени саксии со канабис

Вчера во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во парк – шума „Водно“, на место викано „Марково крувче“, настанал пожар во кој биле опожарени смрека, трева и борова шума.

При увидот биле пронајдени и околу 15 саксии со стебла „канабис сатива“ кои биле зафатени од пожарот.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус