петок, 22. јануари 2021. Вести денес: 167
home Хроника

Пожар на стрниште во Кадино

Пожар на стрниште во Кадино

Во СВР Скопје вчера во 18:24 часот било пријавено дека во село Кадино, на место викано „Стари лозја“ настанал пожар на стрниште, при што биле  опожарени околу три хектари лозови насади и родни дрвца.

Пожарот бил локализиран од екипа на Бригадата за противпожарна единица.

Коронавирус