сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

ПОЖАР НА КРСТОСНИЦА ВО СКОПЈЕ: Се запали шкафчето на семафорот

ПОЖАР НА КРСТОСНИЦА ВО СКОПЈЕ: Се запали шкафчето на семафорот

Вчера во 16.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од бул.„Никола Карев“ и бул.„Македонско Косовска Бригада“ настанал пожар во шкафчето на семафорот.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштиата, а повредени лица нема. Увид бил извршен.

Коронавирус