петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 85
home Хроника

Пожар на „Дрезденска“: Гореше „опел астра“, зафатено уште едно возило

Пожар на „Дрезденска“: Гореше „опел астра“, зафатено уште едно возило

На 10.02.2021 во 00.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Дрезденска“ настанал пожар во возило „опел астра“, сопственост на Љ.К.(64) од Скопје, а било зафатено и возило „нисан“.

Од МВР информираат дека е извршен увид.

ЕУРО 2020

Македонија