недела, 5. декември 2021. Вести денес: 79
home Хроника

ПОЖАР КАЈ ТЦ СКОПЈАНКА: Изгореа автомобили, едно лице заврши на Клиника- еве ги деталите

ПОЖАР КАЈ ТЦ СКОПЈАНКА: Изгореа автомобили, едно лице заврши на Клиника- еве ги деталите

Во СВР Скопје вчера во 09.16 часот било пријавено дека во близина на трговски центар „Скопјанка“ настанал пожар во комбе „форд транзит“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Т.Т.(59) од Скопје.

Од пожарот биле зафатени и патничко возило „фолксваген тигуан“ со прилепски регистарски ознаки, патничко возило „опел вектра“ со кочански регистарски ознаки, патничко возило „цитроен“ со скопски регистарски ознаки, патничко возило „фолксваген кеди“ со скопски регистарски ознаки и патничко возило „тојота“ со скопски регистарски ознаки.

При обид да го изгасне пожарот, Т.Т. вдишил чад и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош.

Пожарот бил изгаснат од екипа од Бригадата за противпожарна заштита Скопје. Увид бил извршен.

Коронавирус