сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Хроника

Пожар кај Клуб на пратеници во Скопје, на терен три противпожарни возила

Пожар кај Клуб на пратеници во Скопје, на терен три противпожарни возила

Гори барака кај Клуб на пратеници во Скопје. На терен се три противпожарни возила кои интервенираат. Според првичните информации на Противпожарната бригада се работи за оган во барака, објавува МКД.мк

Интервенцијата на пожарникарите е во тек, а повеќе детали околу пожарот ќе следат по локализирање на огнот.

Коронавирус