вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 114
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Пожар избувнал во штала во село Страчинци

Пожар избувнал во штала во село Страчинци

Пожар избувнал ноќеска во три часот по полноќ во штала во село Страчинци во која имало еден тон сув тутун.

Во неговото гаснење интервенирале седум пожарникари со три возила од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје.

Командантот на ТППЕ на Град Скопје, Владимир Симоновски утринава за МИА изјави дека пожарот е изгаснат.