четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 126
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Пожар избувна во викендичка во Скопје

Пожар избувна во викендичка во Скопје

Во викендичка во село Побожје, сопственост на 38-годишниот А.Р. од Скопје, вчера во 22:20 часот настанал пожар, при што изгорел првиот кат. Како што пренесуваат од МВР, повредени лица нема, а од екипа на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил целосно локализиран.

Коронавирус