понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 34
home Хроника

Пожар избувна во викендичка во Скопје

Пожар избувна во викендичка во Скопје

Во викендичка во село Побожје, сопственост на 38-годишниот А.Р. од Скопје, вчера во 22:20 часот настанал пожар, при што изгорел првиот кат. Како што пренесуваат од МВР, повредени лица нема, а од екипа на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил целосно локализиран.

Локални избори 2021