четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 10
home Хроника

Пожар избувна во стан во Ново Лисиче

Пожар избувна во стан во Ново Лисиче

Пожар избувна во стан во скопската неселба Ново Лисиче.

Пламенот избил во станбената зграда спроти Кам маркетот, пренесува ТВ Сител, а нивни извори велат дека повеќе од 1 час пожарникарите со едно возило интервенираат на терен.

Се работи за поголем чад, но нема опасност од ширење на пожарот.

Коронавирус