петок, 31. март 2023. Вести денес: 119
home Хроника

Пожар избувна во куќа во Бардовци

Пожар избувна во куќа во Бардовци

Вчера во 11:20 часот во СВР Скопје, 63-годишниот В.М. од село Бардовци,скопско, пријавил дека на 12.08.2019 околу 17:30 часот, настанал пожар во куќа на улица ,,14’’ во село Бардовци. Пожарот бил изгаснат од противпожарната единица од Скопје. Извршен е увид.