сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 80
home Хроника

Пожар избувна во фабриката „Железара“

Пожар избувна во фабриката „Железара“

Синоќа во 03:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во кругот на фабриката „Железара“, при што бил зафатен погон на фабрика за пластика и цвеќиња.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил целосно изгаснат. Повредени лица нема. Увид ќе се врши во текот на денот.

Коронавирус