понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 14
home Хроника

Пожар избувна попладнево во куќа во Струмица

Пожар избувна попладнево во куќа во Струмица

Пожар избувна попладнево околу 13 часот во куќа на улицата „8 март“ во Струмица, во местото викано „Дупена чешма“. Повредени нема, причинета е само материјална штета.

Спорд командирот на Територијалната притивпожарна единица на Струмица Александар Гудев, пожарот е брзо угаснат со две противпожарни возила и седум пожарникари, а една повозрасна жена поради претпазливост е префрлена во струмичката болница на преглед.

Во тек е увид за утврдување на причините за пожарот.

МИА