сабота, 4. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Пожар беснее под селото Буково во битолско- огнената стихија се шири кон локалните куќи (ФОТО)

Пожар беснее под селото Буково во битолско- огнената стихија се шири кон локалните куќи (ФОТО)

Во моментов беснее пожар под селото Буково во битолско.

Според сведоците за КУРИР велат дека пожарот има опасност да се прошири кон околните куќи со многу голема брзина.

Пожарот е активен веќе еден час, но не се знае колку екипи се на терен.

Коронавирус