понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 33
home Хроника

Повторно тепачка во автобус на ЈСП: Во „22“ нападнат контролор

Повторно тепачка во автобус на ЈСП: Во „22“ нападнат контролор

Вчера во 21.55 часот Ф.И.(30) од Скопје пријавил дека околу 21.30 часот, додека вршел контрола на билети во автобус бр.22 на ул.„Димитрија Чуповски“, бил физички нападнат од едно лице.

На Б.Р.(20) од Скопје му бил сочинет записник за констатиран прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ.

Коронавирус