среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 183
home Хроника

Повторно апсење на Аеродром штипјанец сакал да избега од Македонија

Повторно апсење на Аеродром штипјанец сакал да избега од Македонија

Ноќва во 00.50 часот на Граничниот премин „Меѓународен Аеродром Скопје“, при пасошка контрола и проверка, било констатирано дека Т.М.(24) од Штип се наоѓа на листата со мерка „А” (апси).

Лицето било предадено на полициски службеници од Полициската станица Крива Паланка за понатамошна постапка.

Локални избори 2021