сабота, 19. септември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Повредено дете излажало во болница дека го удрило кола- полицијата кога излегла на терен во Чаир имала што да открие

Повредено дете излажало во болница дека го удрило кола- полицијата кога излегла на терен во Чаир имала што да открие

МВР денеска соопшти дека на 23.07.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било донесено повредено дете – пешак, во сообраќајна незгода во населба Чаир.

Полициски службеници излегле на местото на настанот и констатирале дека не станува збор за сообраќајна незгода, туку на бул.„Никола Карев“, додека повеќе малолетни лица играле, од непознато лице бил турнат 11-годишен малолетник од с.Сарај, скопско, кој при падот се здобил со тешка телесна повреда.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус