четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 41
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Хроника

Повредено 10- годишно дете од Штип, 19- годишно момче го удрило со автомобил

Повредено 10- годишно дете од Штип, 19- годишно момче го удрило со автомобил

Вчера во 14:40 часот во Штип на улица „АСНОМ“ Б.Н. (19) од Штип управувајќи патничко моторно возило „Фолксваген Шаран“ удрил во 10-годишно дете од Штип, кое управувало велосипед-трицикл.

Детето е пренесено во Клиничка болница Штип каде му се констатирани тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.

Парламентарни избори 2020