сабота, 20. јули 2019. Вести денес: 7
home Хроника

Повредениот се бори за живот по пукањето во Мала Речица

Повредениот се бори за живот по пукањето во Мала Речица

Тешко повреден и во животна опасност од денешниот инцидент во Мала Речица е Флорим Мисини од Куманово, пишува весникот на албански јазик Коха.

Флорим е пренесен во Клиничкиот центар во Скопје.

Тешко повреден е и близок роднина на убиениот во инцидентот Наип Реџепи.

Како што јавија медиумите на албански јазик вооружената престрелка се случила попладнево во тетовска Мала Речица меѓу две ривалски групи на ДУИ.