петок, 14. август 2020. Вести денес: 153
home Хроника

Повредени три лица откако излетале со автомобил од пат

Повредени три лица откако излетале со автомобил од пат

На 14.07.2020 во 00.15 часот било пријавено дека во с.Пантич, пробиштипско, патничко возило „сеат толедо“, со кратовски регистарски ознаки, управувано од Д.А.(21) од Кратово, излетало од патот.

-Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобила сопатничката П.В., а со телесни повреди се здобил возачот и уште еден сопатник А.Д., констатирани во Здравствен дом Кратово, каде што биле пренесени за укажување на лекарска помош, велат од МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Пробиштип.

Коронавирус