вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 146
home Хроника

Повредени малолетници однесени во болница, биле нападнати во Чаир

Повредени малолетници однесени во болница, биле нападнати во Чаир

На 28.07.2021 во 21:25 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со повреди од остар предмет биле донесени две лица на возраст од 17 години.

Во разговор со полициски службеници тие изјавиле дека пред маркет на подрачјето на Чаир биле нападнати од три лица кои користеле остар предмет.

СВР Скопје презема мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус