недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 46
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски по посетата на Свети Николе

home Хроника

Повредени две малолетни лица: Паднале од мопед

Повредени две малолетни лица: Паднале од мопед
илустрација

На 13.07.2019 во 01,30 часот на локален пат за село Србјани-Кичево, 16-годишна девојка од Прилеп, управувајќи мопед „Лонгија“ изгубила контрола и паднала заедно со сопатникот- 15-годишно момче од Прилеп при што се здобиле со повреди и им била укажана лекарска помош во Медицински центар Кичево.

Увид на лице место извршила увидна екипа од ПС-Кичево.

Коронавирус