недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 2
home Хроника

Повредени 6 млади лица: Излета возило на патот кон Попова Шапка

Повредени 6 млади лица: Излета возило на патот кон Попова Шапка

Шест млади лица се повредени при излетување со возило на патот Тетово-Попова Шапка кај селото Лисец. Тетовската полиција информира дека незгодата се случила ноќеска, еден час по полноќ.

-Патничкото моторно возило „бмв“ со тетовски регистарски таблици, управувано од 19-годишниот Т.Т. од Лисец, излетало од коловозот во близина Лисец. При тоа возачот и петте сопатници во возилото на возраст од 16, 18, 19 и 20 години се повредени. Тие се пренесени во Тетовската клиничка болница за укажување на лекарска помош, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Полицијата извршила увид на местото на сообраќајната незгода.

Коронавирус