понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 59
home Хроника

Повредена жена во фабрика во Кавадарци

Повредена жена во фабрика во Кавадарци

Жена на возраст од триесетина години била повредена попладнево во фабрика во Кавадарци. Оваа информација ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

-Увидот во фабриката е во тек. Според првичните информации, станува збор за повреда на раката. Засега не можеме да кажеме повеќе детали, нагласи Додевски. (МИА)

Коронавирус