петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Повредена полицајка: Обезбедувала место на сообраќајка, па ја удриле со автомобил

Повредена полицајка: Обезбедувала место на сообраќајка, па ја удриле со автомобил

На 20.02.2021 во 02:30 часот на автопатот Тетово-Гостивар се случила сообраќајна незгода во која Т.Т.(34) од Тетово управувајќи патничко моторно возило „голф“ со тетовски регистарски ознаки удрил во паркирно патничко моторно возило „шкода јети“ сопственост на МВР, кое обезбедувало лице место на претходно случена сообраќајна незгода, а потоа и во полициски службеник.

По незгодата, таа биле пренесена во Клиничка болница Тетово каде и биле констатирани повреди.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово.

Коронавирус