среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 150
home Хроника

Повредена малолетничка пренесена во болница, невенчаниот сопруг ја нападнал со остар предмет

Повредена малолетничка пренесена во болница, невенчаниот сопруг ја нападнал со остар предмет

На 13.07.2021 од полициски службеници од СВР Велес е лишен од слобода Е.А.(18) од Штип, бидејќи околу 16:30 чaсот на ул.„Нада Бутникошарева“ во Велес, физички ја нападнал неговата невенчана 17-годишна сопруга, исто така од Штип.

Тој со остар предмет ѝ нанел повреди. Таа била пренесена во болницата во Велес за укажување на лекарска помош.

По овластување на Јавен обвинител бил извршен увид од страна на увидна екипа од СВР Велес.

По документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.