четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 120
home Хроника

Повреден возач, излетал од патот Штип-Кадрифаково

Повреден возач, излетал од патот Штип-Кадрифаково

На 23.07.2020 во 22.30 часот на регионален пат Штип – с.Кадрифаково, патничко возило „сеат ибица“, со штипски регистарски ознаки, управувано од Д.А.(57) од Скопје, изгубило контрола и удрило во заштитна ограда.

-По незгодата, Д.А. бил пренесен во Клиничка болница Штип, каде му била констатирана тешка телесна повреда, велат од полицијата.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од СВР Штип.

Коронавирус