недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 63
home Хроника

Повреден скопјанец, прегазен е од сопствениот трактор

Повреден скопјанец, прегазен е од сопствениот трактор
фото илустрација

На 02.09.2020 во 20:30 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека со тешки телесни повреди бил донесен К.Ј.(61) од с.Љубанци, скопско.

Според пријавеното, во нива во с.Љубанци, К.Ј. сакајќи да го стартува неговиот трактор со помош на жица, тракторот се придвижил и со едната гума поминал преку неговото тело.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус