четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Хроника

Повреден пешак во Скопје, итно пренесен во Ургентен

Повреден пешак во Скопје, итно пренесен во Ургентен

Вчера во 10.00 часот на крстосницата од улица „Кемал Сејфула“ со улица „Павле Илиќ“ во Скопје, патничко возило „Фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.А.(32) од Скопје, удрило во пешакот Д.Д.(81) од Скопје.

Од ударот пешакот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.  Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус