петок, 14. август 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Повреден пешак во Лисиче

Повреден пешак во Лисиче

На 26.07.2019 во 15:10 часот било пријавено дека во Скопје на крстосницата од ул.„Ѓорѓе Андреевиќ Кун“ и ул.„Горно Лисиче“ во сообраќајна незгода бил повреден И. Д. (76) од Скопје, кој се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во комплекс клиники Мајка Тереза, каде му била укажана лекарска помош.

За настанот известен е јавен обвинител и се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус