понеделник, 13. јули 2020. Вести денес: 115
home Хроника

Повреден пешак од Велес

Повреден пешак од Велес

На 28.02.2019 околу 10:00 часот на пешачки премин од крстосницата нa улиците „Благој Ѓорев“ и „Борис Трајковски“ во Велес патничко возило „Форд мондео“ со велешки регистарски ознаки, управувано од В.А.(76) од населба Отовица, Велес, удрило во пешакот  Д.С.(44) од населба Превалец.

Притоа, пешакот се здобил со повреди и бил пренесен во болницата во Велес.

Извршен бил увид на местото на настанот.