среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Повреден осуденик во Идризово

Повреден осуденик во Идризово

На 21.08.2020 во 18.20 часот во Казнено-поправната установа Идризово, Џ.Б.(20) од с.Теарце, тетовско, осуденик во установата, пријавил дека околу 14.50 часот во кругот на КПУ Идризово, друг осуденик Е.А. физички го нападнал и му нанел повреди со остар предмет, информира МВР.

Според пријавеното, на Е.А. му помогнал А.И.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус