четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 114
home Хроника

Повреден мотоциклист во сообраќајка во Прилеп

Повреден мотоциклист во сообраќајка во Прилеп

На 16.04.2019 година во 18:55 часот на улица „Пере Тошев“ во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Форд фокус“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Д.С.(33) од Прилеп и мотоцикл „Херк“ со прилепски регистарски таблици, управуван од П.Б.(53) од Прилеп.

Мотоциклистот П.Б. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Градската болница Прилеп, каде му била укажана помош.

Извршен бил увид од екипа од Полициската станица Прилеп.

Коронавирус