четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 115
home Хроника

Повреден 21- годишен скопјанец донесен во Градска, го нападнале неколку лица, едниот употребил и остар предмет

Повреден 21- годишен скопјанец донесен во Градска, го нападнале неколку лица, едниот употребил и остар предмет

Во СВР Скопје вчера било пријавено дека во 20.15 часот во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со повреди бил донесен Г.Љ.(21) од Скопје.

Во разговор со полициски службеници тој кажал дека бил физички нападнат од неколку лица, при што едно од нив употребило остар предмет.

СВР Скопје презема мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус