среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Повеќе лица претепале млад скопјанец во Градски парк, му го украле и паричникот

Повеќе лица претепале млад скопјанец во Градски парк, му го украле и паричникот

На 05.12.2021 во 22.50 часот во СВР Скопје, А.Д.(25) од Скопје пријавил дека во Градски парк бил физички нападнат од повеќе лица, кои му го одзеле паричникот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус