петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 167
home Хроника

Потресно сведоштво: Жената која си ги уби родителите и сестрата во Дебар ја откри причината за трократното убиство (ФОТО)

Потресно сведоштво: Жената која си ги уби родителите и сестрата во Дебар ја откри причината за трократното убиство (ФОТО)

„Тие не ми дозволија да се омажам за Италијанците”, кажала Блерта пред полицијата оправдувајќи го но и не признавајќи дека го убила семејството во Дебар. Таа признала дека е организатор на ликвидацијата, но не и убиец, открива венсикот на албански јазик KOHA.

Според првичните сознанија на истрагата 28-годишниот Блерта Поцета го организира убиството на таткото, мајката и 13 -годишната сестра, но тврди дека не пукала лично.

Но во куќата полициската форензика открила само нејзини траги, но не и од други лица, па се уште не е исклучена можноста сепак и таа да учествувала во убиството.

Пиштолот со кој биле убиени бил купен од Ферди Г, момче од Гостивар. Според информациите од италијанската полција таа користела наркотични дроги и во Италија била заведена како нарко зависник.

Повеќе детали во најновиот број на весникот KOHA.